
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 2.39 mm |
| Length | 4.9022 mm |
| Width | 4.9022 mm |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2.4 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 51 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 3.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 29 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 2.2 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 4.1 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 4.1 A |
| Max Temperature Rise Current | 3.1 A |
| Temperature Rise Current | 3.6 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 4029
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.11370 | $1.13700 |
| 50 | $0.10340 | $5.17000 |
| 100 | $0.09404 | $9.40400 |
| 500 | $0.08506 | $42.53000 |
| 1000 | $0.07694 | $76.94000 |
| 3000 | $0.07042 | $211.26000 |
| 5000 | $0.06446 | $322.30000 |
| 10000 | $0.06258 | $625.80000 |
